Výlety

26. července 2018 v 11:23 | Růžena |  Naše činnost
Už se stalo pravidlem, že každý rok pořádáme jeden výlet na jaře a jeden na podzim. To jsou výlety, na které jezdí starší členové. Trochu kultury, trochu pohybu a hlavně setkávání. Sdílet s ostatními kousek svého volného času, popovídat si a probrat kousek svého diabetického života.
V květnu jsme navštívili SOOS u Františkových lázní,Boheminium u Mariánských lázní. Tentokrát jsme víc chodili, ale opět jsme měli štěstí na počasí a bylo to nádherné. V říjnu nás čeká zámek Orlík, Schwarzenberská hrobka a hrad Zvíkov.
Díky těmto výletům se rozrůstá počet diabetiků, kteří mají zájem o společné akce. A tak jsme se domluvili a objednali návš
těvu zámku v Rochlově. Sešlo se nás 15. A bylo to naprosto fantastické. Zámek v Rochlově není běžně otevřený. Měli jsme ho sami pro sebe. Průvodce byl bezvadný, počasí nádherné. Tam jsem si uvědomila, že tohle všechno máme díky Svazu diabetiků. Zavzpomínala jsem na dobu, kdy jsme se s manželem dohodli, že zveřejníme datum naší rodinné vycházky a budeme přibírat zájemce o pohyb a společnost z řad diabetiků. To bylo 1x za měsíc v sobotu. Teď chodíme každou středu i přes léto. Už několik let. To je přece úžasné.
V loňském roce uskutečnili svůj první výlet naši mladí členové. Ten byl hodně pohybový. Takže první vlaštovka a snad i ten se bude opakovat. Vždyť setkávání a pohyb jsou pro nás všechny velice důležité.
Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama