Roztoky

17. června 2018 v 9:09 | Růžena |  Rekondice
Druhy rekondičních pobytů se neustále vylepšují. Týdenní Žinkovy určené pro fyzicky zdatné diabetiky jsou asi nejstarší. Víkendová rekondice pro diabetiky s komplikacemi. Týdenní rekondice v Grádlu s MUDr. Šifaldou, víkendová pro mladé od 15 let a víkendová pro pumpaře.
V loňském roce byla historicky první rekondice pro mladé diabetiky. Konala se ve spolupráci Diabetologického centra a dětské diabetologie. Cílem této rekondice je usnadnit mladým diabetikům přechod z dětství do dospělosti.
Víkendová rekondice pro diabetiky s pumpou a pro ty, kdo používají senzory, se neustále zdokonaluje. Na tuhle rekondici jezdí i rodinní příslušníci. Letos už jich bylo 8. Vesměs partneři mladých diabetiků. Zúčastnili se všech přednášek, zapojovali se do diskuzí. A opět historicky první bylo školení partnerů. Probírala se první pomoc při hypoglykémii. Píchal se glukagon. Nikdo neuniknul a opět při tom byla spousta legrace. Krásné je, že naši partneři mají zájem získávat informace o diabetu a pomáhat nám. A také to, že lékaři mají zájem naše partnery vzdělávat.
První den po večeři dostanou všichni diabetici senzor. Poté se proberou možnosti úpravy inzulínu při sportu. Druhý den byl výlet do Nižboru cca 20 km. Po návratu se stáhly senzory a probírali jsme, co kde bylo dobře nebo špatně. V praxi ověřovat své znalosti a mít možnost hned zjistit, kde se stala chyba. To je ten nejlepší způsob léčby, který prostě nejde dělat ambulantně.
V sobotu byly přednášky, odpoledne výlet na Křivoklát. Večer opět přednášky. V neděli byly jednotlivé pohovory a vydávání lékařských zpráv.
Rekondice byla opět velmi vydařená. Tak zase za rok.
Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama