Rekondice mladých

4. ledna 2018 v 11:23 | Růžena |  Rekondice
Začátkem listopadu 2017 se uskutečnila první svého druhu rekondice pro mladé diabetiky od 15 do 30 let. Smyslem této rekondice je přechod mladých diabetiků z dětství do dospělosti. Proto byla pořádána napůl diabetologickým centrem a napůl dětskou klinikou. První byla i v tom, že vedoucí lékařka MUDr. Picková je sama diabetičkou.
Říkejte mi Klárko.
Tím se představila nová lékařka - vysportovaná mladá dáma s viditelně nošenou pumpou a senzorem. A byla naše. Pro účastníky byla Bohem i kamarádkou. Nutno dodat že i vzorem. Ranní venkovní rozcvičky vedla Klárka a bylo vidět, že je to její denní chléb. Přednášky byly trochu jiné vzhledem k věku účastníků, spíše se pilovaly základy. Ale i tady rekondice začínala zavedením senzorů. Po večeři se probírala léčba a úpravy léčby. Druhý den byl celodenní výlet Šumavou. 18 km. Po návratu se kontrolovaly pumpy a senzory a probírala pochybení. Dietní sestra probírala a pilovala správný způsob stravování. A opět vznikl krásný kolektiv. Byla i spousta legrace, když lékař z dětského předával již plnoleté do péče diabetologického centra. Během kursu děti ve skupinách soutěžily ve znalostech dia i nedia a na konci se hodnotily výsledky. Cen bylo spoustu, tak byly odměněni v podstatě všichni, ale vítězové víc.
Rekondice se povedla, určitě rozptýlila pochybnosti mladých lidí, kteří šli "do neznáma". A už se domlouvali na příští rok. Co může být krásnější, než když se mladý člověk dobrovolně zajímá o své zdraví?
Tak zase příští rok. Zdraví Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 4. ledna 2018 v 11:41 | Reagovat

můj strejda má cukrovku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama