Rekondice

28. října 2017 v 10:34 | Růžena |  Rekondice
Letošní rok je tak trochu přelomový. Prvně máme rekondice pro každého. V květnu týdenní pro fyzicky zdatné diabetiky, v září týdenní pro dříve narozené, víkendová pro diabetiky s orgánovými komplikacemi, v říjnu víkendová pro pokročilé s pumpou a v listopadu pro mladé od 15 - 30 let. Ta je letos nová.
Je těžké vysvětlit novému diabetikovy, jak přínosné rekondice jsou. Každá rekondice má svůj charakter. Co je na nich zvláštního?
Především zdravotnický personál. Lékaři a sestry na velmi vysoké úrovni odborné i lidské. Jsou neustále mezi námi. Dá se s nimi mluvit prakticky o všem a probrat jakýkoliv problém. Nezažila jsem, že by někomu vynadali, nebo se na někoho mračili. Je li problém, rozebere se a hledá se cesta, jak z něj ven.
Účastníci. Je to zvláštní, ale vždycky je dobrá parta a spoustu legrace. Z rekondice odjíždí nový člověk nabitý energií a se spoustou nových poznatků. Je neuvěřitelné, jak jde věda kupředu, v podstatě každý rok je něco nového. A tak dochází k tomu, že i zarputilec se rád vrátí znovu. Protože co si budeme říkat, děláme to sami pro sebe. A který diabetik by měl být rád, může li udělat něco pro své zdraví.
Fakt je, že rekondici musí člověk zažít, aby to pochopil.
Zásadní je také velmi dobrá spolupráce s Diabetologickým centrem. SD zajišťuje ubytování, stravování a finance, Diab. centrum odborný personál.
Zúčastnila jsem se opět víkendové rekondice v Konstantinových lázních. Letos nám vyšlo přímo nádherné počasí. Kouzelný barevný podzim, takže vycházka přírodou a pohled ze zříceniny hradu Krasíkov za to stály.
Na začátku rekondice opět každý dostal senzor. V loňském roce byl pouze jeden typ senzoru. Letos byly dva a já dostala prvně senzor, který je určen i pro moji pumpu. Už jsem pár senzorů měla, ale teprve teď jsem pochopila geniálnost tohoto produktu.
Letos mě čeká ještě rekondice s mladými. Členka, která měla rekondici organizovat je těhotná, takže jedu jako náhrada. Ale každá zkušenost je dobrá.
Krásný den. Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama