Říjen 2017

Rekondice

28. října 2017 v 10:34 | Růžena |  Rekondice
Letošní rok je tak trochu přelomový. Prvně máme rekondice pro každého. V květnu týdenní pro fyzicky zdatné diabetiky, v září týdenní pro dříve narozené, víkendová pro diabetiky s orgánovými komplikacemi, v říjnu víkendová pro pokročilé s pumpou a v listopadu pro mladé od 15 - 30 let. Ta je letos nová.
Je těžké vysvětlit novému diabetikovy, jak přínosné rekondice jsou. Každá rekondice má svůj charakter. Co je na nich zvláštního?
Především zdravotnický personál. Lékaři a sestry na velmi vysoké úrovni odborné i lidské. Jsou neustále mezi námi. Dá se s nimi mluvit prakticky o všem a probrat jakýkoliv problém. Nezažila jsem, že by někomu vynadali, nebo se na někoho mračili. Je li problém, rozebere se a hledá se cesta, jak z něj ven.
Účastníci. Je to zvláštní, ale vždycky je dobrá parta a spoustu legrace. Z rekondice odjíždí nový člověk nabitý energií a se spoustou nových poznatků. Je neuvěřitelné, jak jde věda kupředu, v podstatě každý rok je něco nového. A tak dochází k tomu, že i zarputilec se rád vrátí znovu. Protože co si budeme říkat, děláme to sami pro sebe. A který diabetik by měl být rád, může li udělat něco pro své zdraví.
Fakt je, že rekondici musí člověk zažít, aby to pochopil.
Zásadní je také velmi dobrá spolupráce s Diabetologickým centrem. SD zajišťuje ubytování, stravování a finance, Diab. centrum odborný personál.
Zúčastnila jsem se opět víkendové rekondice v Konstantinových lázních. Letos nám vyšlo přímo nádherné počasí. Kouzelný barevný podzim, takže vycházka přírodou a pohled ze zříceniny hradu Krasíkov za to stály.
Na začátku rekondice opět každý dostal senzor. V loňském roce byl pouze jeden typ senzoru. Letos byly dva a já dostala prvně senzor, který je určen i pro moji pumpu. Už jsem pár senzorů měla, ale teprve teď jsem pochopila geniálnost tohoto produktu.
Letos mě čeká ještě rekondice s mladými. Členka, která měla rekondici organizovat je těhotná, takže jedu jako náhrada. Ale každá zkušenost je dobrá.
Krásný den. Růžena