Červenec 2017

Společné akce

11. července 2017 v 9:09 | Růžena |  Naše činnost
Letošní rok je ve znamení utváření a posilování mezilidských vztahů.
K naší vycházkové partě se přidávají další členové. Akce, které pořádáme, si našly své příznivce a pomalu se dostávají do podvědomí širší základny. Také díky presentacím, které vyrábí manžel. Beze slov vypráví o našem životě. Mám velkou radost, když se ozve někdo nový s prosbou, jestli může chodit s námi.
V květnu jsme domluvili návštěvu zámku v Křimicích. Průvodcem nám byl p. Koudelka. Ačkoli s manželem velmi často navštěvujeme různé hrady a zámky, tenhle byl díky p. Koudelkovi výjimečný. Tenhle pán je zaměstnancem knížete Lobkowicze. On sám plus další dva lidé totiž provádí rekonstrukci zámku. Vlastníma rukama se podílí na znovuzrození něčeho, co bylo v dezolátním stavu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací z dějin zámku a ze života rodu Lobkowiczů. Ale také o tom, jak se co dělalo, že není jednoduché obnovovat zničené věci. Krásné bylo, když pan Koudelka mluvil o tom, jak není jednoduché schánět staré původní kliky. A jeden náš člen prohlásil, že jich má ve sklepě plnou krabici. Takže radost byla na obou stranách.
Bylo příjemné, že nám p. Ing. Lobkowicz coby diabetikům umožnil prohlídku zámku zadarmo. Sešlo se nás 30 a všichni jsme byli velice spokojeni. Po prohlídce nás p. Koudelka ještě provedl zámeckou zahradou.
Byl to velmi pěkný zážitek.

V červnu se konečně konal výlet do SRN. Zúčastnilo se 38 lidí. Navštívili jsme sklárnu Joska v Bodenmais, prošli se kolem Velkého Javorského jezera a navštívili muzeum vycpaných zvířat v Regenhütte.
Počasí nám přálo, nepršelo, jen foukal dost velký vítr. Proto jsme zaměnili lanovku na Silberberg za muzeum zvířat. Přece jen se zúčastnilo dost starších lidí a ze sedadlové lanovky ve větru měli strach. Sklárna s úžasným parkem v tomto období plným květin, spousta krásného skla, možnost občerstvení. Javorské jezero s nádhernou přírodou okolo. Den se povedl.
Tak bylo úspěšně zakončeno první pololetí.
Krásné léto všem přeje Růžena