Leden 2017

Poslední výlet

4. ledna 2017 v 15:34 | Růžena |  Naše činnost
28.12. byla nejlepší vycházka roku.
Zúčastnilo se 26 lidí. Sraz byl u Hlavní pošty. Šli jsme na Roudnou do kostela u Všech svatých. Na jaře už jsme na Roudné byli, okukovali kostel a říkali si, jak by bylo fajn se podívat dovnitř. Kostel je totiž nepřístupný. O vánocích se manželovi povedlo sehnat t.č. na pana Kabáta, který je zakladatelem společnosti, která o kostel pečuje. A tak nám kostel otevřel, provedl, seznámil nás s historií i současností kostela a nakonec odpovídal na naše dotazy. Kostel je ve velice dobrém stavu, už i z fotografií je vidět, jak je krásný. Okolní hřbitov už na tom tak dobře není, ale na to, v jakém byl stavu, klobouk smeknout před těmi, kdo se pustili do jeho obnovy. Procházka skončila tradičně u kávy.
V loňském roce jsme v rámci vycházek viděli spoustu krásných míst, utvořila se parta lidí, kterým je spolu dobře a kteří chtějí dělat něco pro své zdraví. Pohyb je přece jen nejen pro diabetika lékem. A tak jsme se důstojně rozloučili s rokem 2016.
Růžena

Výlet

4. ledna 2017 v 15:12 | Růžena |  Naše činnost
10.12. se uskutečnil výlet do Karlových Varů a Lokte.
Procházka po městě, teplý oběd, návštěva muzea Becher spojená s ochutnávkou tří druhů becherovky. Z muzea jsme přejeli do Lokte, na hrad a adventní trhy.
Byl nás plný autobus, počasí bylo nádherné, průvodkyně příjemná. Procházku po K.V. s výkladem plným zajímavostí všichni ocenili. Přece jen je to jiné, než jen chodit po městě a koukat. I zamluvený oběd proběhl bez chyb. Přišli jsme, usedli, okamžitě přinesli chutnou krmi, to fakt nemělo chybu. Po obědě jsme vyrazili do muzea becherovky. Zajímavý výklad, promítání filmu a následná ochutnávka. Překvapilo mne, že každý dostal 3 kalíšky různých becherovek. Na to, že vstupné pro seniory je 50 Kč, je to nezvyklé, i když milé
. Z muzea nás autobus odvezl do Lokte. Čekala nás prohlídka hradu a návštěva adventních trhů. Počasí, adventní výzdoba, vánoční hudba a vůně všech možných specialit udělaly své. Musím ale také přiznat, že jsem nikdy neviděla tolik lidí pohromadě. Protože už se stmívalo, vyniklo i osvětlení a vánoční světelná výzdoba. Zpátky už se šlo za tmy. Cesta zpět po osvětleném mostě všem vyrážela dech. Už jen to slavnostní osvětlení dělalo své. Při pohledu zpátky na hrad, který je nasvícený odspodu a nad jeho věží svítil měsíc na jasné obloze se nám tajil dech. Nebylo jedince, který by si toho nevšiml a neokomentoval to. To se musí vidět, aby to člověk pochopil.
A tak nejen že byl výlet velmi vydařený, měl kouzelnou tečku. Mám radost, že byli všichni spokojeni.
Růžena