Prosinec 2016

Den pro zdraví

24. prosince 2016 v 16:22 | Růžena |  Naše činnost
14.11. je Světový den diabetu.
Při této příležitosti pořádal Svaz diabetiků Plzeň Den pro zdraví.
Pátrala jsem v kronice, první akci tohoto druhu pořádal náš SD v roce 2002. Poslední dva roky měl Den pro zdraví trochu jiný charakter, než předchozí ročníky. Konal se ve spolupráci s Diabetologickým centrem FN Plzeň a v letošním roce se zúčastnil i personál z dětské diabetologie.
SD zajistil prostory a financování této akce, FN odborný personál.
Zúčastnil se i ředitel FN MUDr. Šimánek a šéf Diabetologického centra profesor Rušavý.
Ve svém projevu p. ředitel mimo jiné zdůraznil, že pokud bude ředitelem, bude podporovat diabetické rekondice a prof. Rušavý připomněl spolupraci SD a Diab. centra.
Je fakt, že se potřebujeme navzájem. Nemocnice SD a SD nemocnici.
V každém případě se akce povedla. I přes špatné počasí se zúčastnilo kolem 500 lidí.
Tato akce má hlavně preventivní charakter. Kdokoliv může přijít, změříme glykémii, cholesterol, krevní tlak, citlivost nohou. začínající diabetici se mohou radit s odbornými sestrami. Zakoupit zdravé jídlo, potravinové doplňky, tekuté cukry nebo třeba glukometr. Rehabilitační sestry předváděly cvičení v tělocvičně nebo v bazénu.
Povedlo se. I tímto způsobem se prezentujeme.
Tak zase za rok. Růžena

konec roku

24. prosince 2016 v 15:44 | Růýena |  Naše činnost
Dnes je Štědrý den.
Konec roku se blíží a já se otáčím zpět. Na jaře jsme začali se středečními vycházkami. Sobotní vycházky byly fajn, ale už nám nestačily. Jaro bylo krásné, počasí nám přálo. Rekordní vycházka byla na Kozel. 12 km. Byli jsme na Radyni, na Chlumu, prošli kus Plzně. Naučili jsme se po procházce jít na kávu nebo čaj. Podzim už nám tolik nepřál. Počasí nic moc, 2x procházka nebyla díky počasí, ale na kávu jsme šli. A nemoci. Snad všichni prodělali virózu, letos byla nějaká úpornější. V prosinci jsme už podruhé navštívili betlém p. Andrlíkové v Příchovicích, spojený s návštěvou výstavy betlémů na obecním úřadě. A tentokrát bude třešnička na dortu, 28.12. máme vycházku na Roudnou spojenou s prohlídkou kostelíka U všech svatých. Jsme objednaní na 10 hodinu, budeme mít průvodce ze spolku, který se o kostelík stará. Zatím to vypadá, že nás bude 2x tolik co jindy.
Letošní rok byl na procházky bohatý a byl velice fajn. Vznikla parta slušných a věrných lidí, co jsou rádi spolu. Z toho mám asi nejlepší pocit.
Tak v příštím roce ahoj. Růžena