Výročí

1. listopadu 2016 v 7:47 | Růžena |  Život s cukrovkou
Je 1.11. 2016. Dnes je to přesně 47 let, co mě na přeštické pohotovosti diagnostikovali diabetes.
Zvláštní je, že když proplouvám svojí pamětí, nenajdu dobu, kdy bych cukrovku proklínala. Byly a jsou situace, kdy mě trápí "diabetická nevyzpytatelnost". To je stav, když dělám všechno správně a výsledky tomu neodpovídají. Bohužel to patří k cukrovce. Snažím se si alespoň říkat, že kdybych byla neukázněná, bylo by hůř.
Pamatuji i doby, kdy jsem ještě pracovala. Nemarodila jsem často a když už, tak to byl spíš úraz. Snad jediná výhoda diabetu je v tom, že nás nutí žít zdravě. A pokud má člověk cukrovku od mládí a chová se jak má, je v mnoha případech zdravější než tzv. zdraví lidé. Co můžeme udělat víc pro své tělo, než se zdravě stravovat, hýbat se a pečovat o svoji mysl? Kolikrát jsem uvažovala o tom, co by bylo, kdybych byla zdravá. Jestli bych posilovala a cvičila každý den, jestli bych "hloubkově" studovala potraviny, zabývala se tím, co je zdravé a co ne. Myslím, že asi ne.
I se svojí cukrovkou jsem docela šťastný člověk. Vychovala (vychovali) jsem syna, mám šťastné manželství a bylo mě 61 let. Takže prognóza sociálních pracovnic, že umřu mladá a nejsem schopna vychovat dítě, se nevyplnila.
Tak bych chtěla vzkázat všem diabetikům, kteří dělají "psí kusy" , že život s diabetem může být stejně pěkný a kvalitní jako bez něj.Smějící se Důležité je ale pro to něco dělat.
Krásné podzimní dny přeje Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama