Listopad 2016

Vycházky

1. listopadu 2016 v 8:09 | Růžena |  Naše činnost
Po docela dlouhém létě opět vyrážíme. První vycházka se nepovedla. Pršelo a hodně. Potěšilo mne, že i přesto jsme se sešli. Neviděli jsme se 3 měsíce a měli si co říct, tak jsme vyrazili do Teska na kávu. Děláme seznam výletů, mám radost, že naštěstí je dost nápadů.
Takže byl termín posunut o týden a naše už parta vyrazila podél řeky Úslavy do Lobezského parku. Většina z nás je z Plzně a shodujeme se v tom, jak tu Plzeň špatně známe. Lobezský park je nádherný. Situovaný mezi řekou Úslavou a Lobzy. Tvoří ho krásný lesopark a na velké zatravněné ploše spoustu sportovních atrakcí, vodní dílo... Prostě nádhera. I teď po sezóně. Hned byl park zařazen do seznamu vycházek na jaro.
Příští vycházka bude kolem Litické přehrady. A teď už budou vycházky opět každou středu.
Růžena

Výročí

1. listopadu 2016 v 7:47 | Růžena |  Život s cukrovkou
Je 1.11. 2016. Dnes je to přesně 47 let, co mě na přeštické pohotovosti diagnostikovali diabetes.
Zvláštní je, že když proplouvám svojí pamětí, nenajdu dobu, kdy bych cukrovku proklínala. Byly a jsou situace, kdy mě trápí "diabetická nevyzpytatelnost". To je stav, když dělám všechno správně a výsledky tomu neodpovídají. Bohužel to patří k cukrovce. Snažím se si alespoň říkat, že kdybych byla neukázněná, bylo by hůř.
Pamatuji i doby, kdy jsem ještě pracovala. Nemarodila jsem často a když už, tak to byl spíš úraz. Snad jediná výhoda diabetu je v tom, že nás nutí žít zdravě. A pokud má člověk cukrovku od mládí a chová se jak má, je v mnoha případech zdravější než tzv. zdraví lidé. Co můžeme udělat víc pro své tělo, než se zdravě stravovat, hýbat se a pečovat o svoji mysl? Kolikrát jsem uvažovala o tom, co by bylo, kdybych byla zdravá. Jestli bych posilovala a cvičila každý den, jestli bych "hloubkově" studovala potraviny, zabývala se tím, co je zdravé a co ne. Myslím, že asi ne.
I se svojí cukrovkou jsem docela šťastný člověk. Vychovala (vychovali) jsem syna, mám šťastné manželství a bylo mě 61 let. Takže prognóza sociálních pracovnic, že umřu mladá a nejsem schopna vychovat dítě, se nevyplnila.
Tak bych chtěla vzkázat všem diabetikům, kteří dělají "psí kusy" , že život s diabetem může být stejně pěkný a kvalitní jako bez něj.Smějící se Důležité je ale pro to něco dělat.
Krásné podzimní dny přeje Růžena