Únor 2016

1. Společenská akce

21. února 2016 v 10:01 | Růžena |  Naše činnost
V sobotu 20.2. se konala 1. Společenská akce SD v Plzni.
Inspirace přišla už v Žinkovech a zanedlouho poté si jeden účastník postesknul na Spolužácích, že je škoda, že se uvidíme zase až za rok. Napadlo mě, že by možná takové setkání ocenili i naši starší členové. Začátky nebyly snadné. Akci jsem původně naplánovala do Šeříkovky, protože tam máme členské schůze. Máme asi 270 členů, doufala jsem, že nebude problém lidi získat. Opak byl pravdou. Půl roku jsem lákala a přesvědčovala naše členy, abych pochopila, že všechno co je nové, se musí rodit v bolestech. Nakonec se přihlásilo 40 lidí.
Včera konečně nastal den D. Ve dvě hodiny ze mne spadla nervozita a radostně jsem vítala každého nového příchozího. Přišlo 26 lidí.
Setkání se konalo v Minipivovaru Groll. K tanci a poslechu hrál DJ Sulda - jinak František Sulatický. I on je členem SD v Plzni a zároveň dlouhodobý diabetik. Akce měla sloužit k tomu, aby se naši členové mohli 1x za rok setkat, pobavit a zatancovat si. Součástí odpoledne bylo ocenění členů, kteří žijí s diabetem 50 let. Letos byly 3.
Po druhé hodině jsem přivítala přítomné a představila předsedkyni SD Hanu Boulovou. Poté jsme ocenily naše "padesátníky", předaly diplomy a dárky. Obsluha přinesla raut. Byly řízečky, masová mísa, sýrové rolády, zelenina, chléb, na stolech stály džbánky s vodou, citronem a pomerančem. Seděli jsme a povídali. Kolem půl čtvrté se zábava rozjela, tancovalo se jak o život, za vtipných poznámek DJ Suldy. Od charlestonu po modernu. Bylo fajn, že tancovali úplně všichni.
Uteklo to a najednou bylo 18 hod. Účastníci byli nadšeni, prohlásili, že akce byla nad jejich očekávání. Jen se pozastavovali nad tím, že zájem projevilo tak málo lidí.
Ti co přišli, byli spokojeni a to byl účel. Na poprvé to nebylo špatné. Doufám, že si to lidé řeknou a za rok nás bude víc.
Včera jsem měla celý den glykémii 15 - 16, třikrát jsem přepichovala pumpu, připichovala inzulin. Večer začala glykémie opadávat. Dnes už je v pořádku. A tak mám novou zkušenost, jak stres ovlivňuje glykémii i tam, kde bych to nečekala.
Růžena