Leden 2016

Vycházky

16. ledna 2016 v 6:04 | Růžena |  Naše činnost
V loňském roce jsme začali chodit na vycházky. S manželem provozujeme turistiku přímo s láskou. Celý žovot jsem kromě fyzické práce denně cvičila, ale musím přiznat, že teď už toho moc nenacvičím. Ale protože vím, že pohyb je pro nás velmi důležitý, alespoň chodím. Mám štěstí, že i manžel chodí rád. V Plzni je dost diabetiků, kteří nikam nechodí jen proto, že jsou sami. Partner zemřel, děti mají svůj život. Tak jsme se ve výboru rozhodli, že se pokusíme tyhle lidi vytáhnout z jejich samoty a dát jim trochu pohybu i společnosti. Tak vznikly Dia vycházky.
Postupně se k nám začali přidávat naši členové. Pomalu, ale každou vycházku přišel někdo nový. V prosinci na posledním vánočním výletě do Příchovic nás bylo 13. Z toho jsem měla velkou radost. Už nám vzniklo i první přátelství.
Je mě trochu líto Dia klubů, které po mnoha létech skončili, ale vycházky to vykompenzovaly.
Měli jsme obrovské štěstí, že i počasí nám přálo. Až na drobná hypa problémy nebyly. V současné době připravujeme program na letošní rok. Začínáme v březnu. Tentokrát to budou první soboty. Začneme obchodní stezkou ve Starém Plzenci, chystáme se na Kozel. Snad i letos nám počasí bude přát.
Růžena