Den pro zdraví

31. prosince 2015 v 4:50 | Růžena |  Naše činnost
14. listopadu je Světový den diabetu. V letošním roce tento den připadl na sobotu. Což je dobře. Využili jsme toho a uspořádali Den pro zdraví. Ten letošní byl jiný, než ty předchozí. První změna byla v tom, že jsme se spojili s Fakultní nemocnicí a ta druhá v místě konání. Den pro zdraví se konal v budově bazénu na Slovanech.
Spolupráce s nemocnicí byla přínosná. Přece jen víc lidí, víc nápadů a víc možností. A tak byl program velice pestrý. Edukační sestra se spoustou materiálů, dietní sestra, poradna diabetické nohy a měření citlivosti nohou. Nabídka glukometrů, tekutých cukrů, edukačních materiálů od firem Abbot, Sanofi, Lilly. Pedikérka, která je členem Podiatrické společnosti, Svět zdraví. Prodej čokolád a mlsání slazených ječným sladem. V bazénu probíhala ukázka cvičení ve vodě, v tělocvičně se cvičilo celý den. Venku před bazénem stál sanitní vůz záchranné služby, lidé si ho mohli prohlédnout a zhlédnout ukázku první pomoci. Vedle studenti medicíny měřili ve stanu glykémie a krevní tlak. Svou prezentaci měl i Svaz diabetiků. Měli jsme ochutnávku zdravého mlsání - mrkvovou buchtu, chipsy z červené řepy a celeru a pomazánky. Pochopitelně i s recepty. Medici seznamovali děti s tím, co je čeká u lékaře a zároveň byla i výtvarná dílna pro děti.
Den pro zdraví byl od 10 do 16 hod. Takřka celou tu dobu stála venku před stanem fronta. Celý den se cvičilo v tělocvičně a v bazénu bylo také dost zájemců. U jedné paní naměřili hodnotu glykémie přes 20. Rovnou byla poslána do Fakultní nemocnice. Den pro zrdraví se povedl. Bylo za tím mnoho práce, ale splnil svůj účel.
Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama