Prosinec 2015

Den pro zdraví

31. prosince 2015 v 4:50 | Růžena |  Naše činnost
14. listopadu je Světový den diabetu. V letošním roce tento den připadl na sobotu. Což je dobře. Využili jsme toho a uspořádali Den pro zdraví. Ten letošní byl jiný, než ty předchozí. První změna byla v tom, že jsme se spojili s Fakultní nemocnicí a ta druhá v místě konání. Den pro zdraví se konal v budově bazénu na Slovanech.
Spolupráce s nemocnicí byla přínosná. Přece jen víc lidí, víc nápadů a víc možností. A tak byl program velice pestrý. Edukační sestra se spoustou materiálů, dietní sestra, poradna diabetické nohy a měření citlivosti nohou. Nabídka glukometrů, tekutých cukrů, edukačních materiálů od firem Abbot, Sanofi, Lilly. Pedikérka, která je členem Podiatrické společnosti, Svět zdraví. Prodej čokolád a mlsání slazených ječným sladem. V bazénu probíhala ukázka cvičení ve vodě, v tělocvičně se cvičilo celý den. Venku před bazénem stál sanitní vůz záchranné služby, lidé si ho mohli prohlédnout a zhlédnout ukázku první pomoci. Vedle studenti medicíny měřili ve stanu glykémie a krevní tlak. Svou prezentaci měl i Svaz diabetiků. Měli jsme ochutnávku zdravého mlsání - mrkvovou buchtu, chipsy z červené řepy a celeru a pomazánky. Pochopitelně i s recepty. Medici seznamovali děti s tím, co je čeká u lékaře a zároveň byla i výtvarná dílna pro děti.
Den pro zdraví byl od 10 do 16 hod. Takřka celou tu dobu stála venku před stanem fronta. Celý den se cvičilo v tělocvičně a v bazénu bylo také dost zájemců. U jedné paní naměřili hodnotu glykémie přes 20. Rovnou byla poslána do Fakultní nemocnice. Den pro zrdraví se povedl. Bylo za tím mnoho práce, ale splnil svůj účel.
Růžena

Rozloučení s Dia klubem

31. prosince 2015 v 4:03 | Růžena |  Dia klub
V letošním roce skončil Dia klub. Ani nevím, kolik let vlastně běžel. Ale hodně. Jedna z nejlepších a nejzáslužnějších činností. Měli jsme možnost zeptat se a konzultovat jakýkoliv problém související s cukrovkou. Romana a Renata jsou odborně hodně vysoko. Je to škoda. Nic s tím nenadělám, taková je doba. Dnes hledají pacienti rady na internetu. V létě jsem byla na ORL. Paní doktorka se tam rozčilovala, že přibývá pacientů, kteří když mají problém, hledají radu a řešení na internetu. K ní potom přichází se zanedbaným problémem a většinou pozdě. Často díky tomu přijdou o sluch.
Po druhé straně je fakt, že lidé mají čím dál tím míň času.
V prosinci jsme si udělali poslední Dia klub na rozloučenou. Už nás přišlo jen 5. Pozvali jsme Renatu a Romanu. Romanu odvezli den předtím do nemocnice, takže přišla jen Renata. Napekla jsem mrkvance a sýrové dortíčky, Naďa upekla jablkový koláč. Bylo to pěkné, i když nás bylo málo.
A tak skončila jedna ze záslužných činností plzeňského Svazu diabetiků.
Loučí se Růžena

PŘÁNÍ

5. prosince 2015 v 16:16 Život s cukrovkou
KRÁSNÝ ADVENTNÍ ČAS

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE


PEVNÉ ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2016