Dovolená

16. července 2015 v 10:43 | Růžena |  Život s cukrovkou
Tak už spolu žijeme 46 let. Já a cukrovka. Nikdy jsem nebyla na dovolené v zahraničí. Hlavně proto, že jsem čas od času upadala do bezvědomí, nejen díky hypoglykémiím. Protože se snažím být člověk zodpovědný raději neriskuji. Dovolená by měla být radostnou událostí a odpočinkem . Riskovat, že někomu zkazím dovolenou případnými zdravotními problémy, to není můj styl. Letos už je to dobré 3 roky, kdy nás navštívila záchranka. Nastal můj čas neskromných přání. Zatoužila jsem po dovolené v Alpách. A tak poprvé v životě ve svých 60 letech vyrážím do Bertechsgadenu Vybavena dvěma glukometry, náhradními stříkačkami, vším potřebným a nejlepší zdravotní pojistkou. Jedeme autem,ubytováni v hotelu s polopenzí s perfektním itinerářem - práce mého manžela. Příjezd do rekreační oblasti, pohled na alpské velikány a nádherná architektura německých staveb to vše způsobilo vlnutí mého zraku. Prostě nádhera.
Naše dovolená byla hlavně turistická, chodím ráda, hlídám ujité kilometry, bez krokoměru by to nebylo ono. Denně jsme nachodili 12km, jednou 14km. Ale to už jsem táhla nohy silou vůle. Počasí nám přálo, viděli všechno, co bylo v plánu.
Ono ani nejde slovy popsat všechnu tu nádheru. Ovšem tam jsem si uvědomila, jak je ten život krásný. A že díky perfektní zdravotní péči, kterou tady máme, mám ten život stále kvalitnější. Že vlastně jsem na tom v něčem líp než v mládí.
Ono je to také o štěstí. V Žinkovech jsem oslovovala dlouhodobé diabetiky a zjišťovala, jaký mají za sebou život. Jeden kolega vyprávěl, že měl velké štěstí na učitelku. Ta si dala za úkol, že nedopustí, aby byl vyčleněn ze školního dění a dokázala to. On měl možnost zúčastnit se veškerých školních aktivit, včetně pobytu v Bulharsku. To v té době bylo nevídané. Ona se nebála vzít na sebe zodpovědnost za svého žáka. Takže tenhle pán prožil jako diabetik už od těch sedmdesátých let zcela normální život. Z toho vyplývá, jak moc jsou pro nás důležité mezilidské vztahy. Ale o tom zas příště. Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama