Dia klub

16. července 2015 v 9:02 | Růžena |  Dia klub
7.5. přednášela na téma "Lipodystrofie" Bc. Renáta Řihánková. Jedná se o podkožní změny po častém píchání inzulínu. Přednáška byla vynikající, v případě Renaty to nelze ani jinak. Umí odborné věci vykládat naprosto srozumitelně, takže to musí pochopit skutečně každý. Je neuvěřitelné, co dokáže nesprávné píchání inzulínu s tělem udělat. Renata přinesla mnoho fotografií břich a paží znetvořených až neuvěřitelně. Přitom stačí správně střídat místa vpichu, kontrolovat změny na kůži a v případě změn postižená místa na delší dobu vyřadit, nechat odpočinout a zregenerovat. Vypadá to jednoduše,ale i mezi námi se našel pacient s už vzniklým problémem. Háček je v tom, že málo lékařů se věnuje detailně všem problémům souvisejícím s naší nemocí. Za to ovšem nemohou oni, ale jejich přetíženost.
I my, pacienti z Diabetologického centra máme tyhle vědomosti díky edukačním sestrám a programům typu rekondic a Dia klubů. Protože na obou akcích je dostatek času a jsou v podstatě pořádány jen a jen kvůli vzdělávání. Na nich dostanete odpověď na každou otázku, tedy pokud se odpovědět dá.
Na závěr jsme dostali šablony jako pomůcku na střídání míst vpichů a dozvěděli se, že v Americe začali vyrábět pro diabetické děti " tetování" , které se nalepí na tělo a pak lze smýt. Bezvadná pomůcka pro nácvik správného píchání inzulínu. Je až neuvěřitelné, jaké obrovské pokroky léčba diabetu od r, 1990 udělala a stále dělá. To je pro nás přímo vynikající. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že základním kamenem naší léčby je ukázněnost, ukázněnost a zase ukázněnost.
Jak jinak, i tahle přednáška byla velmi přínosná pro nás pro všechny.
Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama