Rekondice

7. června 2015 v 17:27 | Růžena |  Rekondice
Konstantinovy lázně
V dubnu proběhla letos první a zároveň poslední víkendová rekondice s MUDr. Jankovcem Phd.. Konala se v Konstantinových lázních v hotelu Jirásek.
Tyhle rekondice jsou bezvadné hlavně proto, že můžeme mít s sebou rodinného příslušníka, který se zúčastňuje veškerého dění, tedy i vzdělávání. A bylo nás tam s partnerem 5 párů. Je velice přínosné i příjemné, máme - li partnera, který se zajímá o naši nemoc. Je nás takových dost, ale manžel jedné kolegyně, má znalosti, které nemá jentak někdo. Ona bude mít cukrovku za rok 50 let a jsou spolu celý život. Ovšem toho pána bych nominovala na cenu !( Mám velkou radost z lidí, kteří v dnešní době mají jiné hodnoty než majetek a peníze. Zní to možná divně, ale rozhodla jsem se psát i o jiných lidech, než jen o sobě a někomu by se to nemuselo líbit, tak cizí příběhy pouze anonymě.) A ty znalosti má také díky tomu, že se zajímá. To je na tom to krásné. Čím je člověk starší, tím víc si uvědomuje potřebu dobrých mezilidských vztahů.
Letošní rekondice byla trochu jiná. Přednášky byly netypické, pacienti se ptali a pan doktor odpovídal. Zrovna tak edukační i dietní sestra. Hodně času se věnovalo otázkám vztahů v rodinách i mimo ně a psychice diabetika. Bylo to bezvadné a přesto, že jsem byla na rekondici už mnohokrát, vždy se najde něco, co ještě nevím. Je velmi důležité si také občas vědomosti oprášit.
V sobotu po obědě byl výlet do Krasíkova Dvora. Je tam kozí farma a taková zvláštní mini ZOO. Občerstvili jsme se kávou a pokračovali na zříceninu hradu Švamberk. Štěstí nám přálo, počasí bylo pěkné, sešli se fajn lidé.
Konec pobytu byl smutný. MUDr. Jankovec odchází z Fakultní nemocnice, tudíž s námi byl naposled. Od července bude soukromý diabetolog. Rozloučili jsme se, udělali poslední foto a konec. Je to velká škoda, ale život jde dál.
Jestli bude nějaká příští "víkendovka" ? Nevím.
Krásný den. Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama