Představujeme Dia kluby

9. ledna 2015 v 16:03 | Růžena |  Dia klub
Dia kluby jsou v podstatě odborné přednášky. Téma se volí podle zájmu a přání diabetiků. Výhody jsou nesporné.
Přednášející jsou odborníci na slovo vzatí. Klub není jen suchá přednáška. Prakticky kdokoliv se může na cokoliv zeptat. Pochopitelně k tématu. Ordinace lékařů jsou dost přeplněné a není možné, aby každý pacient strávil v ordinaci tolik času, kolik by chtěl. A já budu asi neustále opakovat, že úspěch naší léčby je hlavně ve znalostech své nemoci. Je dobré číst odbornou literaturu, vyhledávat články na internetu, ale je tu ještě jedna věc. Každý jsme jiný, každý z nás je diabetický originál. A může se stát, že to co pomáhá jednomu, nemusí mít úspěch u druhého. To se týká stravování, pohybu i životního stylu. Každý z nás si musí vytvořit svůj způsob života tak, aby to jeho cukrovka akceptovala. Také proto mám ráda dia kluby, protože zde můžete probrat to, co zrovna potřebujete.
V roce 2014 jsme probírali: Psychické bariéry v léčbě diabetu
Velikonoce a diabetická dieta
Jak dosáhnout optimálních glykémií?
Úskalí diety diabetické o dovolené
Jak vyzrát na cholesterol
Diabetická noha
Diabetes a pohyb - přednáška s praktickými ukázkami
Všechny Dia kluby se konají v sídle Plzeňské krajské rady pro zdravotně postižené, nám. Republiky 28 (pasáž Slávie, vchod A, 2. patro, místnost č.209 )

Diabetes a pohyb. Rehabilitační sestra Daria Richterová nám poradila perfektní sestavu cviků pro každý den a na protažení celého těla.

Diabetická noha. Edukační sestra Renata Řihánková tentokrát s sebou přivedla i pedikérku - členku podiatrické společnosti. Přednáška měla 2 části. Diabetická noha a péče o nohy. Dostali jsme vzorky pro nás vhodných pečujících krémů.
Bylo to perfektní a ze života. Nejprv jsme se dozvěděli, co je to vlastně diabetická noha. Následovala péče o nohy a prevence. Nechyběly příběhy z ordinace. Je neuvěřitelné, co všechno se může stát. Také je neuvěřitelné, jak dlouho dokáží lidé chodit s otevřenou ránou a tajit jí "ze strachu z lékaře."
Tato přednáška měla velký úspěch a domluvili jsme se, že letos v květnu bude měření citlivosti končetin.

Jak vyzrát na cholesterol. Kdysi dávno, když se začalo pro nás měnit složení stravy, jsem scháněla řeznické normy. Zajímalo mě, proč vlastně nesmíme ( neměli bychom ) jíst paštiky, salámy, atd. Nebylo to snadné a nakonec jsem je sehnala. A byla jsem skutečně hodně překvapená, kolik je tam kůží, sádla, atd.. Většina lidí tohle neví, i když je dnes osvěta velmi dobrá. Dnes už můžeme sehnat potraviny velice kvalitní, ale jsou dražší a ne všude dostupné. Ale důležité je vědět, když něco nesmíme, tak proč a co nás čeká, když se tím nebudeme řídit. Přednášela Eva Palečková - dietní sestra - a opět měla zajímavé příběhy z ambulance a tentokrát i z účasti na pitvě.

To byly naše nejzajímavější Dia kluby loňského roku.
Podotýkám, že naše přednášky jsou určeny nejen našim členům. Přijít může každý diabetik, nebo partner, člen rodiny. Rádi mezi sebou uvítáme každého.

V letošním roce začínáme 5.2. 2015 přednáškou: Sociální služby a diabetes přednáší: PhDr. Jana Petrová
5.3. 2015 Péče o chrup diabetika přednáší: Petra Korbová dentální hygienička
2.4.2015 Význam správného stravování při diabetu přednáší: Bc. Romana Fatková
dietní sestra FN Plzeň Lochotín
7.5.2015 Diabetická noha - měření citlivosti - a co jsme ještě neprobrali
přednáší:Bc. Romana Řihánková edukační sestra Diabetologického centra FN Plzeň Lochotín
4.6.2015 Diabetes a prevence přidružených onemocnění a očkování
přednáší: Bc. Martina Jiránková

Témata na druhé pololetí zatím nemám. Pokud by někdo měl konkrétní zájem, můžete dát vědět.
Zdravím všechny diabetiky v novém roce a přeji dobré zdraví, hodně sil a pevné vůle při zvládání každodenních problémů. Ale také nezbytný optimismus a Usmívající se. Vaše Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama