Rekondice II

3. ledna 2015 v 17:25 |  Rekondice
Historicky první rekondice proběhla v roce 1962 v Trpistech u Stříbra. Měla obrovský úspěch. V roce 1966 o "nemocnici v přírodě" psaly v novinách, mluvilo se o nich v rozhlase i v televizi. Diabetici z celé republiky projevovali obrovský zájem, ale kapacita byla příliš malá. Uvažovalo se o zřízení nemocnice pro diabetiky (podobné té německé) v Konstantinových lázních a diabetici byli dokonce ochotni stávající zařízení v Žinkovech upravovat svépomocí.
Tak tohle jsem se dozvěděla ze " Zpravodaje československých invalidů" z 18.9.1966.
" O diabetické léčebně v Žinkovech vysílal zprávy rozhlas, televize a mnoho zpráv se objevilo v denním tisku. To způsobilo, že diabetici z nejrůznějších částí republiky projevili zájem o pobyt v léčebně. Žádosti svědčí o tom, že léčení diabetu u nás postrádá soustavnou péči. I když naše společnost věnuje na zdravotnictví obrovské částky. A je pozoruhodné, že jde většinou o lidi mladé nebo ve středním věku, kteří chtěli zlepšit svůj zdravotní stav. Žel, není možné jim vyhovět z toho prostého důvodu, že není vhodná léčebna."
To, myslím, nepotřebuje komentář. Proč a na čem ty krásné plány ztroskotaly, už se zřejmě nedozvíme. Pro nás je důležité, že i dnes v r. 2015 máme možnost jet na rekondici do Žinkov, ale i jinam, učit se a získávat vědomosti o diabetu a díky tomu žít plnohodnotný život.
Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 3. ledna 2015 v 17:39 | Reagovat

Zajímavé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama