Představujeme se

9. prosince 2014 v 20:31 |  Naše činnost
Jsme Svaz diabetiků ČR, pobočný spolek Plzeň.
Parta většinou dlouhodobých diabetiků a přátel diabetiků.
Protože víme, co život s diabetem obnáší a jaké má diabetik potřeby, snažíme se svoji činnost tomu přispůsobovat.
Svaz diabetiků vznikl krátce po převratu. Neměli jsme potřebné vědomosti, byli jsme hladoví po informacích a nadšeni z "novinek", které byly v západním světě už pasé. Vstupovali jsme do Svazu s nadšením a očekáváním, co nám přinese.
Naše generace zatím zestárla a my bychom rádi mezi sebou uvítali mladší ročníky.
Doba se hodně změnila, ale jedno zůstalo stejné. Přes všechny vymoženosti je cukrovka stále nevyléčitelná a to, co všichni diabetici potřebují nejvíce, jsou informace, vědomosti. Čím víc vím o své nemoci, tím jsem na tom lépe. Pak je pochopitelně důležitá ukázněnost. Ale tu už musí najít každý v sobě sám.
Z toho vyplývá naše činnost.
1. Pořádáme 2x v týdnu cvičení pro diabetiky, 2x v týdnu plavání a cvičení v bazénu
2. Poradenské čtvrtky. Každý čtvrtek kromě prázdnin má jeden z nás službu od 15- 17 hod.
Zde si můžete podat přihlášku, zaplatit členské příspěvky, změřit TK, zapůjčit odbornou literaturu. Pomůžeme a poradíme.
3.Dia kluby Odborné přednášky obsahující všechna témata týkající se diabetu. Přednáší nám sestry, většinou bakalářky, z Diabetologického centra FN v Plzni.Výhodou těchto akcí je, že to nejsou jen suché přednášky. Můžeme diskutovat a ptát se v podstatě na cokoli, co se týká diabetu.
4. Diabetické rekondice Víkendové nebo týdenní edukace. Na těchto rekondicích se naučíte vše, co pro život s cukrovkou potřebujete. Po celou dobu rekondice je přítomen lékař, edukační sestra, dietní sestra...Program je dokonalý, alespoň v mých očích ano.
Tohle je v kostce naše činnost. Chtěla bych vás provázet děním v naší organizaci a také bych vám ráda něco řekla o minulosti. O tom, jak to bylo dřív. Jaká byla léčba, jak se nám žilo a hlavně o tom, že život s cukrovkou byl a je v podstatě skoro stejný, jako život bez ní. Jen musíme chtít na sobě a na své nemoci pracovat.
Budu ráda, když se někdo podělí o své zkušenosti. Tímto nabízím i možnost členství v naší organizaci. Uvítáme i připomínky a případné náměty pro další činnost.
Těším se na příště. Zdraví vás Růžena
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama